Saf Sevgi ve Korkularımız

Doğarken saf sevgiyle doğarız korkusuz ,kaygısız bizlere bilmeden istemeden kendi korkuları ve kaygılarını öğreten aılelerımiz olur.Gerçek doğamız saf sevgi olduğuna göre biz onu yaşamış fakat yanlış tanımlamış olabilirmiyiz. Sizin dışınızdaki bir şeyin ya da kimsenin bu duyguya neden olmuş olması gerektiğine inanırsınız.Bu noktada başkalarının bağımlısı haline gelirler.Aşk ilişkilerinde siz,kendisine karşı bu duyguyu beslediğiniz kimseye bağımlı hale gelirsiniz.

O kişi hayatınızdaydı ve siz sevgı duydunuz,öyleyse bu kimse olmadıkça siz o duyguyu asla hissedemiyeceğiniz i düşünürsunüz. Şunu bilmeniz gerekir ki kendimizi sevecen hissetmek için başkalarının bir yudum sevgisine ihtiyacımız olmadığı gibi, ufacık sevgilere oluk oluk sevgi akıtmamıza gerek yoktur. İnsanları sevmeyin demiyorum içinizdeki duygunun devam etmesi için başkalarını sorumlu tutmayın Bu hayatın sizin olduğunu asla unutmayın ve tüm sorumluluğu alarak yaşayın diyorum. Korkularımız ve kaygılarımız çocukluk dönemimizde kafamıza vurula vurula öğretilen bir öğretidir.Allahı bile sevmeyi öğretmediler ve hala öğretmemektedirler.

Allah tan korka korka büyütülen bir toplum kötülük yapılmaz zannedilmiştir saf sevgiden uzaklaştıkça görüldü ki ,insanları Allah adına öldürmeye başladılar.Saf sevgi yaradan sevgisidir olduğu gibi kabulden geçer beklentisiz …. Saf sevgiyle sevmek ve sevilmeniz dileklerimle, Sevgi ve ışıkla

Yazar: Oğan Güneş